Emilia Krywko Google+ Prawo jazdy międzynarodowe w Wietnamie (pytania i odpowiedzi) | wietnam.info - blog o Wietnamie
wietnam

26 paź 2015

Prawo jazdy międzynarodowe w Wietnamie (pytania i odpowiedzi)

Pytanie:
Na swoim blogu piszesz, że w 2015 zmieniły się przepisy, ponieważ Wietnam dołączył do państw konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym.

Moje pytanie jest, czy masz jakieś potwierdzenie tego - bo pogrzebałem trochę i nie znalazłem, a nie ukrywam, że byłaby to dobra wiadomość, bo w styczniu będę przebywał koło 3 tygodni w Wietnamie i pewnie będę korzystał z różnych środków transportu.

Gdybyś miała jakiś link, to będę wdzięczny. 

Odpowiedź:

W teorii od stycznia Wietnam honoruje międzynarodowe prawo jazdy. W praktyce wszystko zależy, na jakiego policjanta się trafi. Niektórzy uznają polskie prawo jazdy ze znaczkiem unijnym, niektórzy żadnego i bez co najmniej 500.000 VND się nie obędzie. Linki:
http://vietnamnews.vn/opinion/263143/intl-driving-license-on-for-2015.html

10 komentarzy:

 1. A wiesz jak jest z korzystaniem z międzynarodowego (Wietnamskiego) prawa jazdy w Polsce? Wiem, że wcześniej trzeba było zrobić egzamin teoretyczny, ale mój mąż nie jest na tyle biegły w języku polskim, aby go znać, a jeździć samochodem potrafi. Nie wiem, gdzie znaleźć takie informacje, więc jeśli coś wiesz, byłabym wdzięczne.

  Pozdrawiam, Beata

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dla praw jazdy wydanych w krajach nie będących sygnatariuszem Konwencji Wiedeńskiej, (lub nie będących stronami wzajemnenej umowy o uznawaniu praw jazdy - Japonia, Korea i Tunezja) konieczne jest zdawanie egzaminu teoretycznego w Polsce." zródło cudzoziemiec.eu
  Czyli z tego wynika, że nie trzeba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoria - teorią, a w praktyce decyduje policjant. Znajomość treści jakichkolwiek konwencji Ci nie pomoże. 500.000 VND, o których pisze autorka to i tak delikatny wymiar kary. W Mui Ne to standardowo milion, a jak ktoś podskakuje (np. próbuje recytować prawo międzynarodowe) to zapłaci dwa miliony, czyli prawie 100$. W kontakcie z lokalną policją polecam w pierwszym rzędzie pokorę. I nie należy się do nich uśmiechać (dziwne, ale tak jest).

   Usuń
 3. W Polsce wietnamskie prawo jazdy niestety nie przejdzie :PP

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko kto by jechał specjalnie tam, żeby prawko zrobić ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy temat, ale nie wiem czy jest dużo chetnych na prawko w Wietnamie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujący wpis, lubię wiedzieć jak wyglądają takie sprawy w innych państwach.:) Sama niedawno robiłam prawo jazdy, tak więc zagadnienie to jest mi szczególne bliskie. Muszę przy tym pochwalić się tym, że udało mi się zdać za pierwszym razem. Polecona mi szkoła jazdy z Gdańska bardzo mi w tym pomogła - wysoki wskaźnik zdawalności mówi sam za siebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. W Wietnamie zrobienie prawo jazy to prawdopodobnie trzeba miec ukonczone 30lat i trwa to ok 5 lat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszamy do przejrzenia oferty najlepszych chwilówek dostępnych w https://ibrok.pl/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ladna strona http://urokimilosne.wordpress.com bardzo wam wszystkim polecam.

  OdpowiedzUsuń

Napisz, co myślisz o tym tekście!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...