Emilia Krywko Google+ Prawo jazdy międzynarodowe w Wietnamie (pytania i odpowiedzi) | wietnam.info - blog o Wietnamie
wietnam

26 paź 2015

Prawo jazdy międzynarodowe w Wietnamie (pytania i odpowiedzi)

Pytanie:
Na swoim blogu piszesz, że w 2015 zmieniły się przepisy, ponieważ Wietnam dołączył do państw konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym.

Moje pytanie jest, czy masz jakieś potwierdzenie tego - bo pogrzebałem trochę i nie znalazłem, a nie ukrywam, że byłaby to dobra wiadomość, bo w styczniu będę przebywał koło 3 tygodni w Wietnamie i pewnie będę korzystał z różnych środków transportu.

Gdybyś miała jakiś link, to będę wdzięczny. 

Odpowiedź:

W teorii od stycznia Wietnam honoruje międzynarodowe prawo jazdy. W praktyce wszystko zależy, na jakiego policjanta się trafi. Niektórzy uznają polskie prawo jazdy ze znaczkiem unijnym, niektórzy żadnego i bez co najmniej 500.000 VND się nie obędzie. Linki:
http://vietnamnews.vn/opinion/263143/intl-driving-license-on-for-2015.html

6 komentarzy:

 1. A wiesz jak jest z korzystaniem z międzynarodowego (Wietnamskiego) prawa jazdy w Polsce? Wiem, że wcześniej trzeba było zrobić egzamin teoretyczny, ale mój mąż nie jest na tyle biegły w języku polskim, aby go znać, a jeździć samochodem potrafi. Nie wiem, gdzie znaleźć takie informacje, więc jeśli coś wiesz, byłabym wdzięczne.

  Pozdrawiam, Beata

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dla praw jazdy wydanych w krajach nie będących sygnatariuszem Konwencji Wiedeńskiej, (lub nie będących stronami wzajemnenej umowy o uznawaniu praw jazdy - Japonia, Korea i Tunezja) konieczne jest zdawanie egzaminu teoretycznego w Polsce." zródło cudzoziemiec.eu
  Czyli z tego wynika, że nie trzeba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoria - teorią, a w praktyce decyduje policjant. Znajomość treści jakichkolwiek konwencji Ci nie pomoże. 500.000 VND, o których pisze autorka to i tak delikatny wymiar kary. W Mui Ne to standardowo milion, a jak ktoś podskakuje (np. próbuje recytować prawo międzynarodowe) to zapłaci dwa miliony, czyli prawie 100$. W kontakcie z lokalną policją polecam w pierwszym rzędzie pokorę. I nie należy się do nich uśmiechać (dziwne, ale tak jest).

   Usuń
 3. W Polsce wietnamskie prawo jazdy niestety nie przejdzie :PP

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko kto by jechał specjalnie tam, żeby prawko zrobić ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy temat, ale nie wiem czy jest dużo chetnych na prawko w Wietnamie.

  OdpowiedzUsuń

Napisz, co myślisz o tym tekście!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...