Dla porównania z poprzednim postem:
Zakupy za 50 zł, tym razem zdjęcie codziennych zakupów na miejscowym targu (
chợ Vĩnh Hải).
- ananasy - 10.000 VND/sztukę ~ 1,67 zł x 2
- kokosy - 10.000 VND/sztukę ~ 1,67 zł x 2
- tofu - 2.000 VND/bloczek ~ 0,33 zł x 2
- schab - 23.000 VND (ok. 75.000 VND/kg) ~ 3,84 zł
- bułki - 2.000 VND/szt. ~ 0,33 zł x 2
- jajka - 18.000 VND/10 ~ 3,01 zł
- zielenina (szpinak wodny, sałata, kolendra, dymka + 2 ogórki) - 10.000 VND ~ 1,67 zł
- 3 ziemniaki, 2 marchewki + biała rzodkiew - 11.000 VND ~ 1,84 zł
 |
bułki po 2.000/szt. |
 |
ananasy, obrane przy nas po 10.000/szt. |
 |
kokosy po 10.000/szt. (podrożały ostatnio :() |
 |
10 jajek po 18.000 (ceny jajek kurzych wahają się od 16.000 po 25.000 VND) |
 |
2 bloczki tofu po 2.000 VND/szt. |
 |
schab ok. 300 g, pokrojony od razu w cienkie plasterki - 75.000/kg |
 |
szpinak wodny, sałata, kolendra, dymka i ogórki - 10.000 VND, siatka objętościowo większa od dwóch kokosów ;) |
 |
Pęczek szpinaku - prezentacja objętości w porównaniu do innego obiektu. |
 |
rzodkiew, marchewka, ziemniaki (i szczypiorek dorzucony na zasadzie "do tysiąca") - 11.000 |
Razem: 110.000 VND ~ 18,40 zł
Kupując lokalne, sezonowe produkty, można naprawdę dobrze i tanio się żywić. Na przykład, w tej chwili mango czy papaję można kupić nawet za 8.000 VND/kg (~1,33 zł), a to bardzo smaczne i pożywne owoce. Wielki pęk szpinaku wodnego kosztuje średnio 3.000VND/kg (~0,50 zł). Tofu (2.000 VND/bloczek), małe rybki (30.000-40.000 VND) i ryż (my kupujemy za 12.500 VND/kg ~ 2,10 zł). ...I można nieźle żyć. :-)
Taka owocowo-warzywna dietka to jest coś dla mnie :)
OdpowiedzUsuńPyszna jest, ale tęsknię już za serem, dobrymi wędlinami i chlebem razowym. :D
UsuńMoże zrobisz taką wersję, tyle że w Wietnamie?
OdpowiedzUsuń