Emilia Krywko Google+ Zwierzaki-cudaki i Anki(Droid) | wietnam.info - blog o Wietnamie
wietnam

18 cze 2014

Zwierzaki-cudaki i Anki(Droid)

ZWIERZAKI

Zawędrowałam ostatnio do świata dziecięcych piosenek, wierszyków i zadałam sobie pytanie: jaki dźwięk wydaje wietnamski kogut? W wyniku poszukiwań stworzyłam 'infografikę', którą kilka dni temu widzieliście na fanpage'u wietnam.info:


ANKI(DROID)

Przy okazji postanowiłam jednak usystematyzować sobie kilka zwierzakowych słówek, wykorzystując do tego Anki - aplikację do uczenia się przy pomocy fiszek. O Anki przeczytałam po raz pierwszy na blogu Fluent in 3 months. Postanowiłam ją wypróbować: zainstalowałam sobie androidową wersję aplikacji: AnkiDroid i zaczęłam korzystać z gotowych talii, stworzonych przez innych użytkowników.

Najbardziej jednak spodobało mi się to, że w programie można tworzyć swoje własne talie: dodawać tekst, obrazki, dźwięk. Poza tym Anki występuje w kompatybilnych wersjach: desktopowej (Windows, Mac, Linux) i mobilnej (iOS + Android), które można ze sobą synchronizować. Najlepsze w tym wszystkim? Jest to program open source - całkowicie darmowy. Przez to może nie jest banalny w obsłudze, ale przecież to dla człowieka z przeciętną inteligencją nie jest problemem, a wyzwaniem. 

ZWIERZAKI I ANKI

To właśnie w ramach wyzwania i zabawy ze zwierzakami i Anki stworzyłam swoją pierwszą talię słówek, którą możecie pobrać w programie: POLSKO-WIETNAMSKIE ZWIERZAKI. Mam nadzieję, że wspomoże Was nieco w nauce języka. Jeśli pomysł się Wam spodoba, to chętnie przygotuję więcej tego typu materiałów.


Gdzie można pobrać Anki?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz o tym tekście!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...