Emilia Krywko Google+ Podsumowanie pierwszego tygodnia | wietnam.info - blog o Wietnamie
wietnam

8 sty 2013

Podsumowanie pierwszego tygodnia

Postanowiliśmy chociaż pokrótce podsumować, co z Miśkiem robimy i zwiedzamy. Pełne opisy przyjdą później, bo nie nadążamy pisać. Jest nam tu całkiem fajnie, tylko stare kości ciągnie już do jakiegoś ciepełka.

Tydzień w Hanoi minął nam na:
 1. zwiedzaniu:
  - okolice jeziora Hoan Kiem
  - Świątynia Literatury
  - Muzeum Etnograficzne
  - Muzeum Kobiet
  - Wodny Teatr Lalek
  ...
 2. przystosowywaniu:
  - uszu do hałasu - ruch drogowy, karaoke u sąsiadów, obnośni sprzedawcy, dzieci, psy, koty, transformatory po nocach itp. itd...
  - ciała do ruchu drogowego (włażę już wszędzie i jeszcze żyję) i niespodziewanego dotyku obcych ludzi (jazda autobusem w Hanoi nie należy do doświadczeń przyjemnych, ale jest tania;-))
  - całej swojej postawy do targowania, stawiania na swoim itp. (okoliczny targ jest super, ale jedna baba na starówce mało mnie nie pobiła, gdy nie chciałam przepłacić za jedzonko...)
 3. spotkaniach ze starymi znajomymi.
Od kilku lat Hanoi o tej porze roku jest bardzo zimne*. 10 stopni na dworze i brak ogrzewania w domu to nie jest to, co Misie lubią najbardziej. Dlatego chcemy jechać na południe. Właśnie robimy rozpiskę trasy i na dniach będziemy ruszać.:-) 

Tak się prezentowaliśmy wczoraj po spektaklu:

*Niech pogodę w Hanoi odda opis warstw ubrania: koszulka, koszula, sweter, polar, kurtka. Śpimy z Misiem razem. Zawsze to cieplej, prawda?;-)

2 komentarze:

Napisz, co myślisz o tym tekście!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...