Emilia Krywko Google+ Rodzaje wiz wietnamskich | wietnam.info - blog o Wietnamie
wietnam

28 gru 2011

Rodzaje wiz wietnamskich

Uwaga! Informacje archiwalne, nieaktualne od stycznia 2015!


Krótka notka dla ciekawskich.:)
Wiza do Wietnamu wklejona w paszporcie może mieć wpisane różne kody. Oto, jakie rodzaje wiz wietnamskich oznaczają poszczególne z nich:
 

Kod
Rodzaj wizy / komu może być przyznana?
A1 przyznawana członkom delegacji zaproszonych na przykład przez Centralny Komitet Partii, Zjednoczenie Narodowe, Prezydenta czy Rząd oraz gościom wysokiej rangi: premierom, ministrom, wiceministrom (wraz w towarzyszącymi delegatami i obsługą)
A2 przyznawana członkom przedstawicielstw zagranicznych i ich obsłudze
A3 przyznawana osobom, które wjeżdżają do Wietnamu do pracy lub w odwiedziny w zagranicznych przedstawicielstwach
B1 przyznawana osobom, które wjeżdżają do Wietnamu, aby współpracować z najważniejszymi instytucjami państwowymi, np. Najwyższą Prokuraturą Ludową, ministerstwami itp.
B2 przyznawana osobom, które wjeżdżają do Wietnamu, aby przeprowadzać projekty inwestycyjne usankcjonowane przez odpowiednie agencje rządowe.
B3 przyznawane osobom, które wjeżdżają do Wietnamu, by pracować z wietnamskimi przedsiębiorstwami
B4 przyznawana osobom, które wjeżdżają do Wietnamu, aby pracować w filiach zagranicznych instytucji ekonomicznych, kulturalnych i innych oraz organizacji pozarządowych związanych z Wietnamem
C1 przyznawana osobom, które wjeżdżają do Wietnamu dla celów turystycznych
C2 przyznawana osobom, które wjeżdżają do Wietnamu dla innych celów (np. wiza studencka)
D przyznawana osobom, które wjeżdżają do Wietnamu bez zaproszenia i nie są przyjmowane przez żadne agencje, organizacje czy osoby; wiza z tym kodem jest ważna tylko 15 dni, podczas gdy inne są ważne przez 30 dni lub dłużej.

9 komentarzy:

 1. Czy orientujesz sie ile kosztuje wiza studencka potrzebna na wyjazd na roczne stypendium?

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy ja wyjeżdżałam i później (2007-2010), ten rodzaj wizy był bezpłatny (stypendium BUWiWM). Kiedy masz już decyzję o przyznaniu stypendium, przedstawiasz ją w okienku w konsulacie. Sprawdzają to z listą, którą również otrzymali i na tej podstawie wystawiają wizę za darmo. Tylko zawsze było tak, że studentom się spieszyło, a wizy w konsulacie wystawiają dopiero, gdy mają już listę - koniec sierpnia, początek września.

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak ale wylot jest końcem września także nie powinno być problemu prawda? :) Jeśli mogę jeszcze mieć kolejne pytanie: Na miejscu jest możliwość wybrania poziomu kursu right? Jak to wyglądało w Twoim przypadku?

  OdpowiedzUsuń
 4. :) Nie, nie powinno być problemu.
  Na pytanie odnośnie kursu, nie odpowiem Ci w 100%, bo to się z roku na rok zmieniało i nie wiem, jak było ostatnio. Z tego, co pamiętam, u nas była możliwość zapisania się na różne poziomy zaawansowania, można też było przepisać się w ciągu roku do innej grupy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie, dzięki wielkie za odp :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wybacz, pomęczę Cię jeszcze :) kiedy kończył się wasz pobyt w Hanoi? Bo wiem, że wylot jest na ok tydzień przed rozpoczęciem zajęć (ostatni tydzień września) a kiedy wylot?

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas każdy wylatywał, jak chciał...;) Kwestia dogadania się w grupie i ustalenia wspólnego terminu egzaminu końcowego. My pisaliśmy podanie o przełożenie egzaminu na maj (normalnie był jakoś w czerwcu), bo w czerwcu część już wracała. Niektórzy zostali do września, bo wizę mieliśmy 12-miesięczną.

  OdpowiedzUsuń
 8. aha to już wszystko jasne :) dzięki

  OdpowiedzUsuń

Napisz, co myślisz o tym tekście!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...