Emilia Krywko Google+ Ambasada Wietnamu w Warszawie | wietnam.info - blog o Wietnamie
wietnam

28 gru 2011

Ambasada Wietnamu w Warszawie

UPDATE styczeń 2014: To NIE JEST strona ambasady. Proszę nie pisać do mnie maili ani komentarzy, które są skierowane do tej placówki. Ta podstrona ma za zadanie tylko i wyłącznie ułatwić życie tym, którzy potrzebują załatwić sprawę w Ambasadzie Wietnamu w Warszawie.


Dane kontaktowe:
ul. Resorowa 36
02-956 Warszawa
tel.: 22 651 60 98
recepcja: wew. 13
sekcja konsularna: wew. 10
(dodatkowe numery znajdziecie na stronie ambasady)
fax.: 22 651 60 95
e-mail:  vnemb.pl@mofa.gov.vn

 

Godziny otwarcia konsulatu - tam załatwicie kwestie wizowe.
pn. - czw. 9:00 - 12:00

Konsulat Wietnamu jest nieczynny podczas polskich oraz wietnamskich świąt państwowych. Najważniejsze święta wietnamskie to:
Święto Tet: w okolicach stycznia/lutego (początek roku księżycowego)
Święto Królów Hung: w okolicach kwietnia (10 dzień 3 miesiąca kalendarza księżycowego)
Dzień zwycięstwa: 30 kwietnia
Dzien pracy: 1 maja
Dzień narodowy: 2 września
(update: 20.02.2013 r.)

21 komentarzy:

 1. Witam, czy o wizę trzeba starać się osobiście czy może to załatwić osoba upoważniona ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami ?
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 2. Spokojnie może to załatwić inna osoba. W znanych mi sytuacjach wystarczyło, że ktoś inny przyszedł z paszportem osoby starającej się o wizę i podpisanym przez nią wnioskiem wizowym. Niemniej upoważnienie pewnie nie zaszkodzi. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki wielkie za odpowiedź. Wybieram się między innymi do Wietnamu, czy mogłabyś polecić jakieś fajne miejsca warte odwiedzenia ?
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 4. o wizę w Twoim imieniu może ubiegać się inna osoba, więc nie trzeba jeździć do Warszawy, jak ewentualnie masz kogoś na miejscu. W tym roku za wizę do 14 dni zapłaciłem 180zł także masakrycznie dużo.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Poprawcie informację: konsulat jest czynny od 09:00-12:00.

  OdpowiedzUsuń
 6. czyli po tych wszystkich zamianach cen, obniżkach ile kosztuje wiza 30 dni (2-krotna) czyli pewnie wielokrotna... bo nie mogę się doczytać...
  z góry dzięki

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam. Moje pytania są następujace
  - Czy moge wysłać całą niezbędną dokumentację pocztą ddo konsulatu?
  - Jaką rezerwację potrzebuję skoro chcę przekroczyć granicę drogą lądową? Hotel/hostel?

  OdpowiedzUsuń
 8. Stan na listopad 2014. Konsulat pracuje od 8:30 do 12:00 od poniedziałku do czwartku. Wniosek można wziąć na miejscu (ale trzeba o niego prosić, nie ma ich wyłożonych)... ale najlepiej przez stronę visa.mofa.gov.vn
  Wniosek wypełniony na stronie drukujemy i przychodzimy z nim do okienka do konsulatu. Na miejscu płacimy za wizę i po ok 15-30min mamy wszystko załatwione. Co do zdjęcia... na stronie visa.mofa.gov.vn robimy upload i jeśli system zaakceptuje to pojawi sie na wydruku (nie trzeba wtedy zabierać zdjęcia od foto ani nic przyklejać na wniosku) . Uśmiech angielski mile widziany :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za uaktualnienie. :-)

   Usuń
  2. hej mam pytanie. wiem, że we wniosku trzeba podać daty od kiedy do kiedy ma obowiązywać wiza, ale jeśli zmieni mi się jednak termin (np. kilka dni później będę mogła dopiero przekroczyć granicę Wietnamu) czy urzędnicy na granicy robią jakieś problemy? Czy wystarczy, by pobyt mieścił się w granicach terminu podanego we wniosku i wszystko jest ok?
   Rozumiem, że tego samego dnia po 15-30min odbieram już wizę? Czytałam gdzieś, że 3-4 dni się czeka...

   Usuń
  3. masz na myśli promesę? czy wniosek wizowy? Jeśli załatwiasz wizę, na podstawie wniosku, w placówce, czekasz na nią 3-4 dni. Jeśli masz promesę i załatwiasz na lotnisku, to od ręki. Daty... generalnie trzeba się mieścić w terminach w dokumentach. Możesz wjechać po dacie początkowej, od której obowiązuje wiza.

   Usuń
  4. Stan na grudzień 2016
   placówka czynna od poniedziałku do środy.
   godz.09.00-12.00
   wniosek o wizę ( wrzucaną do paszportu ) złożony 30.11 do odbioru był 07.12.

   Usuń
 9. Mam na myśli wniosek wizowy. Faktycznie, również otrzymałam potwierdzenie z ambasady, że muszę się zmieścić w terminie Teraz mam tylko problem z podanym we wniosku miejscem granicznym. Czy też tego trzeba się trzymać? Co jeśli będę chciała w innym miejscu przekroczyć granicę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj. Niestety umknął mi Twój komentarz. Na przyszłość - miejsce musi się zgadzać.

   Usuń
 10. Nie umiem znaleźć aktualnych cen za wizę do Wietnamu, czy ktoś mógłby mi wkleić link??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że trzeba pytać u źródła: w ambasadzie lub agencji, ponieważ po wprowadzeniu w styczniu nowych przepisów jest jeszcze bałagan i ceny też się wahają. Orientacyjnie: w konsulacie w Sihanoukville 3 miesięczna wiza wielokrotnego wjazdu to wydatek 120$, jednokrotna: 90$.

   Usuń
 11. Witam,

  Jesteśmy prosto po odbiorze wiz. Wiza miesięczna jednokrotnego przekraczania 250 zł (potwierdzane telefonicznie), ale Azjaci jak to mają w zwyczaju przy odbiorze chcieli 2 x 300 zł oczywiście nie daliśmy się naciągnąć ;)

  Pozdr,
  K.

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej, nie wiem jak to wygląda, ale dodatkowo od 17-23.02 jest obchodzony nowy rok w tym roku... Się zaskoczyłem na miejcu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam, bardzo fajna, pomocna inicjatywa z tą stroną. Nie wiem czy takie pytania mogę skierować do Pani,ale mam problem z kontaktem z ambasadą.
  1.Czy mogę złożyć wniosek o wizę i wszystkie potrzebne skany dokumentów przesłać online?
  2.Jeśli już osobiście czy mogę dane dokumenty złożyć również za inną osobę?
  3.Czy ktoś z upoważnieniem będzie mógł za mnie odebrać wizę?
  4.Nie widzę nigdzie adresu konsulatu,dni i godzin w jakich rozpatrują sprawy wizowe?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam. Czy ktoś może się orientuje czy istnieje jakiś limit czasowy jeśli chodzi o załatwianie wizy? Tzn. Czy można ją załatwić nawet pół roku przed wylotem, czy też trzeba np. maximum 3 miesiące przed? Wylatuje we wrześniu, a planuję ją załatwić w maju. Ponadto - czy ktoś z Państwa wie czy konsulat jest nieczynny w jakieś konkretne dni w maju? I wreszcie ostatnie pytanie - jakie są wymagane wymiary zdjęcia do wniosku? Znajduję sprzeczne informacje, a w a konsulacie niestety mają cały czas zajęte. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Napisz, co myślisz o tym tekście!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...